Gåsetårn Marathon 13.04.17

Tak for en fantastiks dag, og det store deltager antal.
147 løber trodsede det lunefulde april vejr.

Marianne Dalgaard Andersen debutant på marathon

Manja Haus debutant på 1/2 marathon

Stort tillykke til alle der gennemførte dags udfordringer.

 

Resultatliste marathon:

Annette Fredskov  4.13.18

Bettina Nielsen  4.28.00

Bouchra Eriksen  4.07.47

Brian Vernersen  4.12.19

Camilla Clara Dahl  4.58.19

Charlotte Poulsen  4.22.48

Christian Langballe  5.02.00

Claus Blaabjerg  4.48.22

Erik Larsen  4.22.48

Gitte Pedersen  4.20.22

Heine Petersen  4.44.05

Johan Melin  3.37.48

John Madsen  4.26.52

Jonas Madsen  4.13.07

Kasper Hansen  4.02.06

Ken Poulsen  3.58.52

Kenneth Wegner  3.22.12

Kirsten Bonde-Hare  5.07.37

Klaus Udsen  4.15.26

Kristian H. Kjeldsen  4.07.47

Lars Christensen  4.20.22

Lars Jacobsen 3.40.56

Leif Skinnerup  4.09.08

Lasse Kirkelykke  4.21.34

Lise Friis  4.58.31

Louise Andersen  5.02.03

Louise Blok  5.16.03

Malene Jeppesen  4.13.07

Maria Holtze Kryger 4.48.22

Marianne Dalgaard Andersen  4.49.10  ( Debutant )

Marlene Hjortebjerg  4.20.22

Mette Dideriksen  4.44.05

Michael Fris Munk Jensen  4.03.30

Michael Graabech Hansen  5.02.00

Morten Blok  5.16.03

Morten Jensen  3.48.54

Niclas Dia  4.45.43

Ole Hansen  4.31.23

Peder Nielsen  4.01.36

Per Christoffersen  3.40.50

Pernille Krogh Björklund  4.58.31

Peter Berg  4.48.22

Peter Seider  4.00.46

Pia Hansson  4.58.38

Ruben Høi   4.10.55

Susanne Bonde  5.02.00

Tommy Clausen  3.40.00

Tony Gren  4.28.00

Zamel Zhaian  3.59.40

 

Resultatliste 1/2 marathon:

Anette Lauenborg  2.31.20  ( 26,5 km.)

Angelika Lange  2.42.36  ( 26,5 km.)

Anja Pihl  2.15.45

Anne-Marie Eldholm  1.35.48

Annette Gertsen  2.12.31

Berit Christoffersen  2.21.48

Bill René Hansen  2.05.41

Birgitte Grenaa  2.46.59

Brian Nørtoft Berntsen  2.07.17

Britta Andersen  2.34.28

Camilla Maria Aniol Nielsen  2.15.34

Camilla Pagh  4.29.00  ( 31,8 km.)

Casper Hansen  2.20.00

Cheryl Kim  2.27.22

Espen Fossar Andersen  2.45.34  ( 26,5 km.)

Gary Green  1.38.37

Henrik Olsen  2.19.17

Heykie Ørskou  1.53.16

Ib Skovgaard  3.04.58

Johnny Saaby  1.55.58

Jónrit Dalsgaard  2.15.15

Ketill Lejre  2.37.00

Kirsten Christiansen  3.02.05

Lars Chr. Jensen  2.00.32

Lars Nordal  1.58.44

Lasse Ahm  2.14.09

Lene Louise Jensen  2.42.01

Liselotte Johannessen  2.07.00

Lone I. Larsen  2.35.18

Majbritt Rømer  2.16.31

Manja Haus  2.34.28  ( Debutant )

Maria Christiansen  2.33.57

Marianne Kristiansen  4.29.00  ( 31,8 km.)

Mette Færregaard  2.21.53

Mette Jensen  2.24.43

Michael Andersen  2.00.51

Michael Ejler Jensen  1.59.00

Michael Mahler  1.59.40

Morten Andersen  2.04.20

Morten Villadsen  1.45.57

Nicolai Jessen  2.06.07

Pernille Letting  1.54.17

Pernille Rasmussen  2.21.53

Rikke Sigrid Nielsen  2.19.06

Rune Lolle  2.24.44

Sisse Lykke Weinreich  2.36.22

Solvej Højstrand  2.36.23

Stefan Petersen  2.22.50

Steen Ove Nielsen  2.38.27

Søren Larsen  3.30.15  ( 37,1 km.)

Tanja Nygaard Svarre  2.06.29

Thomas Larsen  1.45.52

Tine Gylling  2.01.17

Ulrich Gejl  1.52.33

 

Resultatliste Anden Distance:

Allan Jensen  1.59.30  ( 15,9 km.)

Anders Møller  1.55.00  ( 15,9 km.)

Anitta Larsen  1.23.42  ( 10,6 km.)

Ann-Marie Skov  1.12.00  ( 10,6 km.)

Anna Møller  DNS

Bettina Rybka  1.58.33  ( 15,9 km.)

Christina Larsen  1.16.00  ( 10,6 km.)

Dan Tellefsen  1.01.38  ( 10,6 km.)

Finn Hansen  1.03.44  ( 10,6 km.)

Finn Nielsen  1.08.58  ( 10,6 km.)

Gregers Frisken  1.16.58  ( 10,6 km.)

Hanne Jørgensen  1.14.54  ( 10,6 km.)

Heidi Hasfeldt Larsen  1.30.24  ( 10,6 km.)

Helle Barnkob  40.19  ( 5,3 km.)

Henrik Rømer  DNS

Ida Sidor Pedersen  1.55.00  ( 15,9 km.)

Irma Andersen  42.14  ( 5,3 km.)

Jan Møller Gregersen  Ingen tid

Janni Haukedal Andersen  Ingen tid

Jette Rasmussen  34.05  ( 5,3 km.)

Kell Kristensen  31.16  ( 5,3 km.)

Kenneth Jensen  Ingen tid

Kirsten Hansen  1.08.09  ( 10,6 km.)

Lene Schou Jensen  Ingen tid

Linda Hedengran  32.44  ( 5,3 km.)

Linda Sønderup  35.03  ( 5,3 km.)

Lisbeth Pedersen  1.19.23  ( 10,6 km.)

Lone Bjørg Hansen  1.43.18  ( 15,9 km.)

Mads Høi  42.46  ( 5,3 km.)

Martin Roland Eldrup  47.21  ( 10,6 km.)

Naja H.S. Pedersen  1.55.00  ( 15,9 km.)

Ole Olsen  1.16.00  ( 10,6 km.)

Peter Willer Hansen  1.06.00  ( 10,6 km.)

Pia Kramer  49.40  ( 5,3 km.)

Simona Davidsen  34.05  ( 5,3 km.)

Simone Hebo  1.29.00  ( 10,6 km.)

Steen Sønderup  1.00.54  ( 10,6 km.)

Steven Lambert  28.49  ( 5,3 km.)

Susanne Edvardsen  40.19  ( 5,3 km.)

Susanne Gjøtterup Larsen  1.29.00  ( 10,6 km.)

Tanja Roland Eldrup  59.46  ( 10,6 km.)

Thomas Skov  Ingen tid

Tom Jensen  DNS

Trine Tiedemann  2.18.21  ( 15,9 km.)

 

Resultatliste Powerwalk:

Anita Johansen  1.34.00  ( 10,6 km.)

Inger Nielsen  1.34.00  ( 10,6 km.)

Maria Moos Sølving  3.34.20  ( 21,1 km.)

Rikke Andreasen  3.34.20  ( 21,1 km.)

Sponsoreret af:

Gåsetårn Marathon sponsoreret af Kvickly Vordigborg
Vordingborg Kommune
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Ikon
  • Google+ Social Ikon

Gåsetårn Marathon

Maraton - Halv Marathon - Løbs kalender
Motionsløb - Løberute - Vordingborg
Logo