RESULTATER

Gåsetårn Marathon

Malene Jeppesen Marathon nr. 200 

15. December 2019

#66

DSC_0004_edited.jpg

178 løbere deltog i det let stormfyldte jule Gåstetårn Marathon,
hvor vi fejrede at Malene løb sit marathon nr. 200! 

Stor tillykke til alle og glædelig jul.

Marathon

Allan Jørgensen - Marathon DNS

Angelika Lange - Marathon 04.43.40

Bo Johansen - Marathon 04.35.31

Bouchra Lundgren Eriksen - Marathon 03.23.55

Brian Lindholm-Larsen - Marathon 04.47.14

Charlotte Poulsen - Marathon 04.43.40

Christian Langballe - Marathon 05.10.23

Erik Larsen - Marathon 04.43.40

Hans Christian Jensen - Marathon 04.36.44

Heidi Kold - Marathon 04.40.00 Debutant

Jacob Brobek Kiær - Marathon 03.59.29

Jane Leonhardt - Marathon 04.47.14

Jari Hiltunen - Marathon 04.43.44

Jesper Ølsgaard - Marathon 05.10.23

Jonas Madsen - Marathon 04.43.44

Karsten Bach - Marathon DNS

Lone Birgitte Larsen - Marathon 04.40.44

Louise Andersen - Marathon 05.30.34

Maja Florens Klausen - Marathon 04.18.01

Malene Jeppesen Marathon nr. 200  04.43.44

Martin Holm Larsen - Marathon 04.40.00

Mindaugas Garmus - Marathon 04.31.34

Niels Madsen - Marathon 04.47.19

Per Christoffersen - Marathon 03.42.47

Peter Berg - Marathon 04.36.44

Peter Grøn - Marathon 05.05.10

Peter Leonhardt Nielsen - Marathon 04.47.14

Peter Precht Pedersen - Marathon 05.30.28

Rikke Steen Olsen - Marathon 05.10.23

Sune Hundebøll - Marathon 03.58.27

Thomas Lønbæk - Marathon 04.43.44

Troels Skov - Marathon DNF

Zamel Zhaian - Marathon 04.01.10

Halv Marathon

Allan Brønnum - Halv Marathon 01.59.56

Anna Louise Sofie Larsen - Halv Marathon 02.51.26

Anne Leditzig - Halv Marathon 02.23.45

Anne Wolsing - Halv Marathon 02.27.57

Anne Wonge - Halv Marathon 02.29.39

Bente Karkov - Halv Marathon 02.24.00

Berit Christoffersen - Halv Marathon 02.21.30

Berit Thomassen - Halv Marathon 03.40.03

Bjarne Bøttern - Halv Marathon 01.56.25

Bodil Madsen - Halv Marathon 02.15.38

Bolette Rafn - Halv Marathon DNS

Brian Klug - Halv Marathon 02.21.24

Brith Andersen - Halv Marathon 02.12.30

Camilla Kørup Jensen - Halv Marathon 02.31.21

Camilla Pagh - Halv Marathon DNS

Cecilie Aundal - Halv Marathon 01.55.34

Charlotte Lagersted - Halv Marathon 02.13.04

Charlotte Nylander - Halv Marathon 02.23.41

Christian Hansen - Halv Marathon 01.49.39

Christina Bøttern - Halv Marathon 02.22.28

Danny Pilo Golan - Halv Marathon 02.18.00

Diana Skaaning - Halv Marathon 02.31.26

Eli Jacobi Nielsen - Halv Marathon 02.22.44

Erik Mollerup - Halv Marathon 02.20.35

Ester Mbaruku Nielsen - Halv Marathon DNS

Finn Christiansen - Halv Marathon 03.06.43

Flemming Nielsen - Halv Marathon DNF

Freja Sund - Halv Marathon 02.24.00

Gregers Frisken - Halv Marathon 02.41.50

H.C. Rasmussen - Halv Marathon 02.35.47

Hanne List - Halv Marathon 02.16.46

Heykie Ørskou - Halv Marathon 01.59.13

Ilse Sørensen - Halv Marathon 02.17.00

Jan Mogensen - Halv Marathon 01.52.05

Jeanette Bebbington Nielsen - Halv Marathon DNF

Jeanne Olsen - Halv Marathon 02.46.08

Jens Karrebæk - Halv Marathon 01.53.34

Jes Strate - Halv Marathon 02.10.32

Jette Bøgvad - Halv Marathon 02.46.08 Debutant

Jon Holm Hansen - Halv Marathon 02.13.04

Karen Hansen - Halv Marathon 02.28.15

Karina Bruun - Halv Marathon 02.08.40

Karina Madsen - Halv Marathon DNS

Katrine Dissing - Halv Marathon 02.51.26

Kennet Danielsen - Halv Marathon DNS

Kim Lund - Halv Marathon 01.54.51

Kitt Krogh - Halv Marathon DNF

Laila Langballe - Halv Marathon DNF

Lars Chr. Jensen - Halv Marathon 02.01.49

Lars Norddal Laursen - Halv Marathon 02.00.18

Lene Callesen - Halv Marathon 02.39.32

Liselotte Thorsen - Halv Marathon 02.11.34

Manja Dradrach Jørgensen - Halv Marathon 02.33.04

Maria Christiansen - Halv Marathon 02.23.31

Maria Holze Kryger - Halv Marathon 02.35.47

Maria Houmann - Halv Marathon DNF

Marianne Kristiansen - Halv Marathon DNS

Martin Steen Andersen - Halv Marathon 02.02.04

May Andersen - Halv Marathon 02.27.46

Mette Jensen - Halv Marathon 02.38.25

Michael Frier - Halv Marathon 02.17.00

Michael Graabech Hansen - Halv Marathon 02.35.47

Mikkel Dunlap Svane - Halv Marathon DNS

Morten Brogaard Jakobsen - Halv Marathon 01.50.05

Morten Villadsen - Halv Marathon 01.54.57

Nicolai Søgaard - Halv Marathon 01.53.34

Nils Sonqvist - Halv Marathon 02.22.45

Peder Nielsen - Halv Marathon 02.14.23

Per Agnalt - Halv Marathon 02.04.58

Per Damgaard - Halv Marathon 02.01.53

Peter Gamsbøl - Halv Marathon 02.01.49

Peter Hansen - Halv Marathon 02.51.17

Peter Jørgensen - Halv Marathon 01.50.22

Pia Christiansen - Halv Marathon 02.18.51

Rasmus Stark - Halv Marathon 01.56.30

Rie Ingmann - Halv Marathon 02.32.09

Rikke Lund Nielsen - Halv Marathon 02.27.06

Rocio Andersen - Halv Marathon 02.21.27

Sabrina Kelberg - Halv Marathon 02.27.11

Sonja Christiansen - Halv Marathon 03.12.02

Sonja Ejlersen - Halv Marathon DNF

Stefan Petersen - Halv Marathon 02.50.09

Sten Ejlersen - Halv Marathon DNF

Susanne Bonde - Halv Marathon 02.11.47

Susanne Ovesen - Halv Marathon 02.41.15

Thomas Larsen - Halv Marathon 01.56.27

Thomas Rosenberg - Halv Marathon 02.01.40

Tina Forsmann - Halv Marathon 02.33.56

Tina Hejlskov - Halv Marathon DNS

Tina Moos Rasmussen - Halv Marathon 02.39.33

Tina Jakobsen - Halv Marathon 02.28.15

Tommy Clausen - Halv Marathon 01.47.16

Tommy Broe Conrad - Halv Marathon DNF

Tommy Skov - Halv Marathon 02.18.30

Uwe Langwald - Halv Marathon 01.53.25

Anden Distance

Alis Svarrer - 10,6 km 01.08.12

Allan Jensen - 5,3 km 00.43.40

Anne Munch - 10,6 km 01.19.05

Anne-Lise Beck Nielsen - 10,6 km 01.17.58

Annelouise Jessien -  DNS

Annette Gertsen - 10,6 km 01.09.04

Anette Suhr - 10,6 km Ingen tid

Anton Slettemose - 5,3 km 00.35.05

Birgitte Grenaa - 5,3 km 00.57.02

Calogero Messina -  DNS

Carsten Jensen - 5,3 km 00.31.00

Cecilie Permin - 15,9 km 01.46.24

Cecilie Strandskov - 5,3 km 00.42.53

Christina Eleonora Frost - 10,6 km 01.22.16

Connie Ahm - 5,3 km 00.43.41

Dennis Slettemose - 5,3 km 00.34.56

Elisabeth Lundstedt - 10,6 km 01.05.56

Evy Andreasen - 5,3 km 00.35.37

Freja Larsen - 5,3 km 01.09.39

Gitte Jensen - 5,3 km 00.40.22

Heidi Haustrøm - 5,3 km 00.35.06

Henrik Malling -  DNS

Isabel Nielsen - 5,3 km 01.09.39

Jannie Slettemose - 5,3 km 00.58.46

Jesper Schwartzbach Frederiksen - 10,6 km 01.22.16

Josefine Ahm - 5,3 km 00.34.28

Julie Sophie Gilyatt Brusholt - 10,6 km 01.12.00

Karina Stawitzki Nordsmark - 10,6 km 01.14.46

Katarzyna Dechnik - 5,3 km 00.29.00

Kathrine Holse - 10,6 km 01.11.06

Kenneth Lundstedt - 10,6 km 01.05.56

Kim Slettemose - 5,3 km 00.35.05

Kim Tvangsø - 10,6 km 01.04.54

Kirsten Nielsen - 10,6 km 01.36.33

Kristoffer Eriksen -  DNS

Lasse Ahm - 5,3 km 00.34.28

Leila Maria Dantes - 10,6 km 01.09.57

Linda E. Hedegran - 5,3 km 00.33.00

Lise Flor -  DNS

Louise Nielsen - 5,3 km 00.39.30

Maja Andersen - 10,6 km 01.12.51

Maja Birkholm - 10,6 km 01.19.05

Majken Frederiksen - 10,6 km 01.08.09

Malene Jacobsen - 5,3 km 00.46.13

Maria Birch Nielsen - 10,6 km 01.02.55

Mette Jensen - 10,6 km 01.45.35

Mette Louise Skov -  DNS

Michael Karst - 5,3 km 00.34.28

Michael Vejen - 10,6 km 01.03.42

Mike Hansen - 5,3 km 00.36.05

Morten Skov -  DNS

Nadia Meza - 15,9 km Ingen tid

Nadia Pedersen - 10,6 km 01.45.35

Nina Uldberg Poulsen - 10,6 km 01.20.39

Rune Lolle - 10,6 km 01.17.10

Signe Ørnstrup -  DNS

Sonja Nielsen - 5,3 km 00.41.00

Susanne Krøyer Jørgensen - 5,3 km 00.40.41

Tina Clemmensen -  DNS

Tobias Jacobsen - 5,3 km 00.36.01

Trina Hansen -  DNS

Power Walk

Casper Willer Hansen - 5,3 km 02.59.00

Lene Borggaard Frier - 5,3 km 00.55.08

Linda Norddal Laursen - 5,3 km 00.55.08

Lone Hansen - 5,3 km 02.59.00

Tove Grønbech - 5,3 km 01.03.03

DSC_0292_edited.jpg
denmark.png
denmark.png
denmark.png
denmark.png
santa-claus-1.png
christmas-tree.png
reindeer.png
reindeer.png
denmark.png
denmark.png
denmark.png
denmark.png
gift.png
gift.png
snow-globe-1.png
bauble-1.png
gingerbread-man.png
candy-cane.png
candy-cane.png
drum.png
gift.png
reindeer.png
cocoa.png
house.png