Gåsetårn Marathon

Louise Løbesmølf marathon nr. 100

18.02.18

Start kl. 09:00

Start kl. 10:30

Tak for en fantastisk dag, 157 deltagere ved dagens løb
STORT TILLYKKE til Louise Løbesmølf med marathon nr.100

 

Resultatliste marathon kl.9.00

Allan Hallin  4.55.11

Anne-Marie Lyngbye  4.24.47

Annette Eriksen  4.27.58

Benjamin Holst Kjeldsen  3.42.23

Bent Hermannsen  3.50.31

Birgitte Langballe  4.56.21

Bo Johansen  4.12.14

Bouchra Eriksen  3.42.23

Brian Arreborg Hansen  2.56.17

Brian Lindholm Larsen  4.56.56

Carsten Jensen  3.58.49

Carsten Müthel  4.24.45

Carsten Skytt  4.36.51

Casper Ravnsbæk  3.54.21

Charlotte Lagersted  DNF

Charlotte Poulsen  4.37.29

Christian Langballe  4.56.31

Claus Balshøj  DNS

Claus Blaabjerg  4.07.40

Erik Larsen  4.37.29

Hans Christian Jensen  DNF

Harry Cilleborg  4.41.25

Henning Baginski  4.18.32

Henrik  Birkedal Hansen  3.44.21

Henrik Hoplarik Franijeur  5.10.47

Johan Holst Nielsen  3.41.25

Jan Kastrup Sørensen  DNS

Jan Kjærsgaard  4.20.32

Jeanett Falkenstrøm  DNF

Jim Friward  4.57.13

Johanna Gren  4.55.07

Jon Holm Hansen  4.36.52

Jonas Madsen  4.36.52

Jørgen Steen Nielsen  4.26.45

Karen Brøgger  3.53.40

Kasper Kousgaard  4.13.30

Ken Poulsen  3.53.40

Kenneth Badensø  3.55.57

Kirsten Bonde-Hare  5.01.06

Kristian H. Kjeldsen  3.42.23

Lars Christensen  4.41.25

Line Kallehauge  5.11.13

Lisbeth Olsen  4.52.35

Louise Andersen   4.55.14  ( Marathon nr.100)

Louise Blok  4.55.07

Maja Florens  4.41.25

Malene Jeppesen  4.21.41

Maria Holtze Kryger  4.56.27

Marlene Nielsen  4.21.25

Martin Østermann  4.05.54

Michael Graabech Hansen  5.12.01

Michael Nilsson  4.03.15

Morten Harboe-Jepsen  4.06.05

Morten Holtze Kryger  4.18.30

Morten Kragh  4.03.15

Ole Hansen  4.56.56

Ole Mortensen  5.11.13

Peder Nielsen  4.05.26

Per Agnalt  3.59.07

Per Christoffersen  3.35.55

Peter Berg  5.01.05

Peter Grøn  4.50.11

Peter Olsen  4.28.55

Peter Precht Pedersen  4.56.55

Peter Sørensen  3.51.43

Pia Hansson  4.24.45

Preben Knud Rasmussen  DNF

Rene Hjort Olsen  4.28.02

Sten Ejlersen  4.42.14

Stig Hoff  4.50.13

Susan Hoff  4.55.16

Susanne Bonde  5.01.05

Thomas Nordlund  DNF

Tommy Clausen  3.37.47

Tommy Fris Munk Jensen  3.42.14

Resultatliste 1/2 marathon kl.9.00

Allan Brønnum  1.45.54

Allan Dich  1.52.59

Anette Lauenborg  1.58.56

Angelika Lange  2.31.49  ( 26,5 km.)

Annette Petersen  2.35.33

Berit Christoffersen  2.23.16

Berit Thomassen  2.29.44

Birgitte Grenaa  3.42.35

Caroline Baadsgaard  1.45.00

Casper Hansen  2.29.30

Clara Hoff  2.45.31

Connie Haahr Larsen  2.09.05

Dorthe Nielsen  2.13.45

Finn Nielsen  2.18.36

Finn Valther Rasmussen  2.03.16

Heidi Saksun  2.15.05

Henrik Berner  2.05.00

Henrik Hansen  DNS

Heykie Ørskou  1.50.52

Jan Mogensen  1.53.11

Jeanne Olsen  2.27.47

Jens Ole Ingvorsen  2.06.17

Jesper Saksun  2.15.05

Lars Gejlager  1.51.55

Lars Norddal  1.51.21

Lasse Ahm  2.17.36

Liselotte Thorsen  2.16.06

Lone Larsen  2.07.31

Manja Haus  DNS

Maria Weisbjerg  ingen tid

Mette Færregaard  2.23.17

Morten Andersen  2.12.10

Morten Villadsen  1.48.45

Nanna Fogh-Hansen  2.20.49

Niels Hindborg Hansen  1.55.58

Pernille Hvolbøl  3.15.00

Renaldas Bugys  1.36.38

René Jensen  2.22.32

René Petersen  2.11.12

Rikke Sigrid Nielsen  DNS

Shpend Shala  1.43.05

Stefan Bechmann  1.53.20

Søren Grønager  2.21.16

Tine Nygaard Gylling  2.09.00

Vinni Greisgaard  2.06.17

Vivi Andersen  2.39.27

Resultatliste 1/2 marathon kl.10.30

Anja Nielsen  2.45.00  ( Debutant )

Annette Blaabjerg  3.10.49

Bodil Madsen  2.21.00

Christian Stabel  2.34.08

Flemming Gotterup Nielsen  3.15.00

H.C. Rasmussen  2.29.13

Johnny Dahl  1.59.00

Kathleen Bering  1.59.00

Lene Louise Jensen  2.59.24

Majbritt Filsø Mathiassen  DNS

René Højstrand  DNS

Solvej Helvig Højstrand   DNS

Sonja Ejlersen  2.59.24

Stefan Petersen  2.30.18

Tommy Christensen  2.14.29

Resultatliste Anden Distance kl. 9.00

Ann-Sofie Hansen  35.17  ( 5,3 km.)

Anne-Lise Beck Nielsen  ingen tid

Annette Gertsen  1.51.25  ( 15,9 km.)

Bettina Rybka  1.21.04  ( 10,6 km.)

Emilie Jeppesen  32.33  ( 5,3 km.)

Fie Kreutzmann  DNS

Gitte Krøyer  42.46  ( 5,3 km.)

Inge Andersen  1.38.40  ( 15,9 km.)

Jørgen Krøyer  59.00  ( 10,6 km.)

Katrine Nielsen  38.17  ( 5,3 km.)

Kim A.Petersen  35.03  ( 5,3 km.)

Lene Krarup  ingen tid

Lone Bjørg Hansen  1.15.00  ( 10,6 km.)

Martinus Bugys  1.07.11  ( 10,6 km.)

Peter Willer Hansen  1.50.10  ( 15,9 km.)

Rasmus Winther Pedersen  56.08  ( 10,6 km.)

Rikke Nielsen  38.58  ( 5,3 km.)

Stine With  1.08.18  ( 10,6 km.)

Susanne Krøyer Jørgensen  42.46  ( 5,3 km.)

Trine Sif Kristensen  1.11.00  ( 10,6 km.)

Valeri Tallquist  DNS

Resultatliste Anden Distance kl. 10.30

Anitta Larsen  2.30.35  ( 15,9 km.)

Arne Hansen  1.10.00  ( 10,6 km.)

Gregers Frisken  1.16.00  ( 10,6 km.)

Hanne Østergaard  2.45.00  ( 15,9 km.)

Irma Andersen  1.39.00  ( 10,6 km.)

Lis Kristoffersen  2.45.00  ( 15,9 km.)

Per Frandsen  41.02  ( 5,3 km.)

Pia Andreasen   1.35.00  ( 10,6 km.)

Resultatliste Powerwalk kl. 10.30

Marianne Jørgensen  1.12.00  ( 5,3 km.)

Mette Jensen  1.53.11  ( 10,6 km.)

Nadia Pedersen  1.53.00  ( 10,6 km.)

Sponsoreret af:

Gåsetårn Marathon sponsoreret af Kvickly Vordigborg
Vordingborg Kommune
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Ikon
  • Google+ Social Ikon

Gåsetårn Marathon

Maraton - Halv Marathon - Løbs kalender
Motionsløb - Løberute - Vordingborg
Logo