Nytårs Marathon

31.12.17

Ved årets sidste Gåsetårn Marathon var der et forrygende fremmøde, Bettina Rybka & Laila Langballe debutanter på 1/2 Marathon. TAK for et storslået løbeår med mange gode oplevelser. Vi er utrolig glade for den store opbakning fra jer løbere. Vi glæder os til vi ses i 2018.

Resultatliste marathon

Annette Eriksen  4.11.11

Bo Johansen  4.19.07

Bouchra Lundgren Eriksen  3.22.54

Britt Jørgensen  4.48.45

Christian Langballe  4.49.44

Claus Blaabjerg  4.48.45

David Bredo  3.42.59

Hans Christian Jensen  4.48.45

Harry Cilleborg  4.27.06

Henning Baginski  DNF

Jacob Christiansen  3.57.52

Jan Andersen  4.11.11

Jonas Madsen  4.19.07

Kenneth Badensø  DNF

Kenni Barkoz  DNF

Kirsten Bonde-Hare  4.50.39

Kristian H. Kjeldsen  3.22.54

Louise Blok  4.48.45

Luise Gangergaard  4.49.22

Malene Jeppesen  4.19.07

Michael Fris Munk Jensen  4.16.10

Michael Graabech Hansen  5.09.47

Ole Mortensen  4.15.45

Ole Toft  4.12.22

Peder Nielsen  3.57.36

Per Christoffersen  3.33.49

Pernille Malling  4.11.11

Peter Berg  4.49.44

Peter Grøn  4.22.12

Peter Precht Pedersen  4.49.45

Peter Sørensen  3.53.24

Thomas Lønbæk  4.16.21

Tony Gren  4.39.32

Zamel Zhaian  3.57.36

Resultatliste 1/2 marathon

Allan Brønnum  1.46.54

Anette Lauenborg  2.01.33

Angelika Lange  2.00.54

Bettina Rybka  2.52.57  ( debutant )

Bill René Hansen  1.59.24

Bodil Madsen  2.08.54

Brian Bade  1.42.42

Brian Schwartz  1.33.22

Camilla Maria Aniol Nielsen  2.05.57

Carsten Rasmussen  2.11.50

Casper Hansen  2.24.38

Charlotte Lagersted  2.01.16

Claus Frederiksen  1.50.36

Dennis Madsen  1.46.05

Erik Borc Olsen  1.44.16

Finn Christiansen  2.51.21

H.C. Rasmussen  2.43.22

Hanne Ryttersgaard  2.01.33

Henrik Blædel  1.42.42

Henrik Jensen  1.50.28

Heykie Ørskou  1.43.03

Ib Skovgaard  2.44.47

Jacob Preuss Rasmussen  2.43.22

Jan Nielsen  2.16.01

Jeanette Wly  2.11.22

Jens Ingvorsen  2.05.34

Jim Friward  1.55.59

Jon Holm Hansen  2.03.30

Jørgen Krøyer  1.58.00

Karina Bruun  2.00.54

Kasper Kousgaard  1.42.17

Kitt Krogh  2.24.28

Laila Langballe  2.18.41  ( debutant )

Lars Fischer  2.01.12

Lars Jensen  2.18.25

Lene Louise Jensen  2.31.19

Lone Bjørg Hansen  2.24.38

Majbritt Rømer  2.26.55

Maj-Britt Steenbuch Falk  2.18.56

Margith Romer  DNS

Marianne Dalgaard Andersen  2.11.51

Martin Jensen  1.45.21

Mette Færregaard  2.18.37

Natasja Lundh  2.20.50

Nicolai Jessen  2.11.20

Ole Steen Pedersen  2.06.05

Per Agnalt  1.47.13

Rasmus Pedersen  1.55.10

Robin Svendsen  1.58.12

Sonja Christiansen  DNF

Sonja Ejlersen  2.31.19

Sten Ejlersen  2.31.19

Stig Iversen  1.55.59

Susan Hoff  2.11.48

Tobias Wilchen Andersen  1.36.44

Tom Nymand  2.12.10

Tommy Clausen  1.41.18

Vinni Greisgaard Larsen  2.05.34

Resultatliste Anden Distance 

Anne Christensen  1.18.31  ( 8,5 km.)

Caroline Mieritz  1.11.21  ( 12,75 km.)

Catrin Ebsen  27.44  ( 4,25 km.)

Clara Hoff  53.29  ( 8,5 km.) 

Emma Ravnsbjerg  1.24.00  ( 12,75 km.)

Finn Nielsen  1.48.21  ( 17,0 km.)

Freja Fobian Olsen  27.44  ( 4,25 km.)

Gitte Krøyer  33.11  ( 4,25 km.)

Gitte  Stæhr  1.04.00  ( 8,5 km.)

Helle Wriedt  1.37.00  ( 12,75 km.)

Iben Pedersen  1.51.59  ( 12,75 km.)

Jeanne Olsen  1.23.00  ( 12,75 km.)

Jesper Ravnsbjerg  1.23.00  ( 12,75 km.)

Kim A. Petersen  1.12.30  ( 8,5 km.)

Lasse Ahm  1.20.44  ( 12,75 km.)

Majken Pommer  1.30.19   ( 12,75 km.)

Michael Giessing  46.33  ( 8,5 km.)

Mia Frederiksen  1.04.00  ( 8,5 km.)

Mia Grundahl  58.41  ( 8,5 km.)

Morten Albrechtsen  1.12.21  ( 12,75 km.)

morten Villadsen  1.02.21  ( 12,75 km.)

Neyah Stæhr  1.04.00  ( 8,5 km.)

Peter Willer Hansen  56.00  ( 8,5 km.)

Susanne Krøyer Jørgensen  33.11  ( 4,25 km.)

Søren-Ole Andersn   ( 37.00  6 km.)

Tommy Skov  1.14.47  ( 12,75 km.)

Resultatliste Powerwalk

Lone Svendsen  ingen tid

Marianne Mikkelsen  ingen tid

Bo Johansen - Marathon 04.40.22

Christian Langballe - Marathon 04.40.23

Christian Larsen - Marathon 04.40.24

David Bredo - Marathon 04.40.25

Johanna Gren - Marathon 04.40.26

Jon Holm Hansen - Marathon 04.40.27

Kirsten Bonde-Hare - Marathon 04.40.28

Leif Skinnerup - Marathon 04.40.29

Lise Friis - Marathon 04.40.30

Louise Andersen - Marathon 04.40.31

Malene Jeppesen - Marathon 04.40.32

Michael Andersen - Marathon 04.40.33

Michael Graabech Hansen - Marathon 04.40.34

Morten Skram-Skuldbøl - Marathon 04.40.35

Ole Mortensen - Marathon 04.40.36

Ove Pedersen - Marathon 04.40.37

Peder Nielsen - Marathon 04.40.38

Per Hviid - Marathon 04.40.39

Peter Berg - Marathon 04.40.40

Peter Precht Pedersen - Marathon 04.40.41

Rikke Skram-Skuldbøl - Marathon 04.40.42

Steen Mortensen - Marathon 04.40.43

Sten Ejlersen - Marathon 04.40.44

Sune Hundebøll - Marathon 04.40.45

Susanne Gren - Marathon 04.40.46

Tommy Clausen - Marathon 04.40.47

Allan Brønnum - Halv marathon 02.30.11

Casper Hansen - Halv marathon 02.30.12

Charlotte Lagersted - Halv marathon 02.30.13

Henrik Wessel Jensen - Halv marathon 02.30.14

Jens Olsen - Halv marathon 02.30.15

Lars Christensen - Halv marathon 02.30.16

Lone Bjørg Hansen - Halv marathon 02.30.17

Morten Villadsen - Halv marathon 02.30.18

Sisse Lykke Weinreich - Halv marathon 02.30.19

Tanja Villumsen - Halv marathon 02.30.20

Sponsoreret af:

Gåsetårn Marathon sponsoreret af Kvickly Vordigborg
Vordingborg Kommune
  • Facebook Social Icon
  • Instagram Social Ikon
  • Google+ Social Ikon

Gåsetårn Marathon

Maraton - Halv Marathon - Løbs kalender
Motionsløb - Løberute - Vordingborg
Logo